24 marca 2023
Kobieta, odwrócona tyłem, patrząca na pole

Ile osób mieszkających na wsi utrzymuje się z rolnictwa?

Gospodarstwa domowe rolników stanowią ok. 8 proc. gospodarstw domowych na wsi (praca na własny rachunek i czerpanie dochodu z rolnictwa). A tylko ok. 10 proc. mieszkańców wsi pozyskuje główne dochody z gospodarstwa rolnego – wynika z raportu „Polska Wieś 2022. Raport o stanie wsi”.

Monika i Piotr Wójcik, współwłaściciele Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Green Park w Osuchowie

Szkółka GREEN PARK to nasza pasja

Monika i Piotr Wójcik, współwłaściciele Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Green Park w Osuchowie to laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2022-2023 w kategorii Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2022-2023.

Marcin Bańcerowski, twórca marki win owocowych DiWine

Marcin Bańcerowski: wina owocowe to smak i emocje

– Wina owocowe mają coś, czego nie mają wina gronowe – mają emocje związane z owocami, z których powstają wina – tłumaczy Marcin Bańcerowski, twórca marki win owocowych DiWine.

Szczepan Szumowski, prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Giżycku

OSM Giżycko na plusie

Szczepan Szumowski, prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Giżycku to laureat Ogólnopolskiego Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2022-2023 w kategorii Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2022-2023.

Adam Sulak

New Holland – misja wykonana

Adam Sulak, business director New Holland AG Polska w CNH Industrial Polska Sp. z o.o. w Płocku to laureat Ogólnopolskiego Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2022-2023 w kategorii Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2022-2023.

Monika i Krzysztof Stanisławczyk, założyciele i właściciele Winnicy Widokowej w Komborni (po prawej).

Winnica Widokowa. Naturalne wino z wyjątkowym widokiem

Monika i Krzysztof Stanisławczyk, założyciele i właściciele Winnicy Widokowej w Komborni to laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2022-2023 w kategorii Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2022-2023

Szklanki z piwem

Rynek piwa pod znakiem rosnących cen

W 2022 roku sprzedano tyle samo piwa, co rok wcześniej, za to wartość rynku wzrosła o 10 proc. – wynika z danych NielsenIQ. Chociaż cieszyć może brak spadków, wyniki te nie napawają branży optymizmem.

Arkadiusz Sadowski, założyciel i współwłaściciel spółki Miodziarze w Srebrnej k. Płocka

Pasieki Rodziny Sadowskich. Sukces ma słodki smak

Arkadiusz Sadowski, Jakub Wilgosiewicz, Łukasz Michalak i Tomasz Barski, współwłaściciele firmy Miodziarze w Srebrnej to laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2022-2023 w kategorii Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2022-2023

Mozarella na desce, obok oliwa, pomidory, czosnek

OSM Grodzisk Mazowiecki mozzarellą stoi

Tadeusz Proczek, prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Grodzisku Mazowieckim to laureat Ogólnopolskiego Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2022-2023 w kategorii Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2022-2023.

Ewa Brzezińska i Andrzej Karczewski, współwłaściciele Piekarni WACYN w Wacynie k. Radomia.

Wacyńskie pieczywo z naturalnych fermentacji

Ewa Brzezińska i Andrzej Karczewski, współwłaściciele Piekarni WACYN w Wacynie k. Radomia to laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2022-2023 w kategorii Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2022-2023.

Popularne w Kategoriach

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.