24 marca 2023
Janusz Piechociński

Jak wojna w Ukrainie wpłynęła na gospodarkę? Tłumaczy Janusz Piechociński

Mija rok od momentu, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę rozpoczynając wojnę, która przyniosła ze sobą długofalowe skutki społeczne, ale i gospodarcze. O gospodarce w obliczu wojny w Ukrainie Polski Portal Rolniczy rozmawia z Januszem Piechocińskim, Prezesem Izby Przemysłowo-Handlowej Polska Azja.

Rosnąca roślina, w tle promienie słońca

Sławomir Gacka: probiotyki alternatywą dla nawozów syntetycznych i środków ochrony roślin

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa w 2021 r. skontrolowała środki ochrony roślin pod względem jakości. Wykazano 25 nieprawidłowości, które dotyczyły głównie nielegalnych środków ochrony roślin oferowanych w sprzedaży obnośnej na targowiskach. O komentarz Polski Portal Rolniczy poprosił Sławomira Gackę, prezesa zarządu ProBiotics Polska oraz dyrektor Krajowego Centrum Mikroorganizmów:

Stefan Krajewski, poseł na Sejm RP

Stefan Krajewski: potrzebne są inwestycje w małą retencję

– Ostatnie dni przynoszą trochę deszczu, ale wody dla rolnictwa jest ciągle mało. Potrzebne są inwestycje w małą i mikro-retencję, by tej wody zatrzymać jak najwięcej w glebie – mówi Stefan Krajewski, poseł na Sejm RP.

Adam Nowak, wiceprezydent Europejskiej Rady Młodych Rolników

Nowak: rolnicy bardziej podatni na samobójstwa

– Gwałtowny wzrost stóp procentowych i oprocentowania kredytów, a także wzrost ceny pieniądza, który jest niezbędny ro rozwoju gospodarstw, spowodował dużo większą podatność rolników na samobójstwa – mówi Adam Nowak, wiceprezydent Europejskiej Rady Młodych Rolników.

Popularne w Kategoriach

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.