
Pomoc w ramach interwencji pszczelarskich. W kwietniu nabór wniosków
ARiMR ogłasza nabory wniosków o przyznanie pomocy w zakresie trzech interwencji pszczelarskich.
ARiMR ogłasza nabory wniosków o przyznanie pomocy w zakresie trzech interwencji pszczelarskich.
Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do ministra rolnictwa o objęcie płatnością w ramach ekoschematu obszary z roślinami miododajnymi upraw jednogatunkowych.
Od stycznia obowiązuje nowa ustawa o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt. Nowe przepisy m.in. zastąpiły siedziby stad – rejestrem działalności oraz poszerzyły zakres informacji w komputerowej bazie danych ARiMR.
Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do ministra klimatu i środowiska oraz do ministra rolnictwa o przeanalizowanie możliwości zmiany zasięgu niektórych obszarów Natura 2000.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o oznaczeniach geograficznych produktów rolnych, która ujednolica przepisy o rejestracji i ochronie nazw pochodzenia oraz jakości tradycyjnych specjałów rolnych.
Aby skorzystać z przysługującego, wyższego limitu zużycia prądu, rolnicy muszą do 30 czerwca złożyć wniosek u sprzedawcy lub dystrybutora energii, z którym mają umowę.
Jednym z wiosennych problemów, powtarzających się od lat, jest wypalanie traw. Praktyka taka jest niezgodna z prawem i grożą z tego tytułu surowe sankcje karne, a w skrajnych przypadkach odmowa dopłat wypłacanych przez ARiMR.
Krajowa Rada Izb Rolniczych ponownie wnioskuje o zmianę sposobu naliczania czynszu dzierżawnego za nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.
– Praca w rolnictwie wiąże się z różnego rodzaju ryzykiem. Ważne, aby tego ryzyka jak najbardziej unikać – stwierdził minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.
15 marca 2023 r. rozpoczyna się pierwszy nabór wniosków o płatności obszarowe w ramach krajowego Planu Strategicznego dla WPR. Stefan Krajewski z PSL tłumaczy Polskiemu Portalowi Rolniczemu, jakie problemy mają z nowym naborem rolnicy.