27 września 2023
Pieniądze złotówki - banknoty i monety

Kredyty płynnościowe nie dla rencistów

Kredyty płynnościowe nie będą udostępnione rencistom rolniczym. „Każdy kredyt, a zwłaszcza zaciągany na krótki okres, obarczony jest ryzykiem spłaty, szczególnie w przypadku osób z orzeczoną niezdolnością do pracy” – tłumaczy resort rolnictwa.

Stacja benzynowa na polu

Kolejne ograniczenia pełnego rozwoju krajowej branży biometanowej

Polska Organizacja Biometanu (POB) zwraca uwagę na zapisy zawarte w przekazanym do konsultacji projekcie rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowej listy substratów możliwych do wykorzystania w biogazowni rolniczej.

Dron nad uprawami

Czy można używać dronów w ochronie roślin?

Przepisy unijne, jak i krajowe, nie wykluczają możliwości stosowania dronów w ochronie roślin. Dotyczą ich jednak takie same regulacje, jak załogowych statków powietrznych – przekazał resort rolnictwa.

Teczki z dokumentami

ZPP: Ustawa hiszpańska, czyli gaszenie ognia oliwą

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapowiedziało, że prowadzi analizy dotyczące zaimplementowania do porządku prawnego krajowego sektora produkcji rolnej rozwiązań tak zwanej ustawy hiszpańskiej.

Krowy na pastwisku

Zmiany w zasadach płatności ekologicznych. Chodzi o obsadę zwierząt

Współczynnik obsady zwierząt na danej powierzchni obniżono z 0,5 DJP do 0,3 DJP. To oznacza, że więcej rolników może otrzymać dopłaty w ramach trzech pakietów dotyczących płatności ekologicznych. Trzeba tylko do 31 sierpnia za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus złożyć stosowną zmianę.

Popularne w Kategoriach

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.