20 kwietnia 2024
Szukaj
Close this search box.

Timmermans: nie ma mowy o odłożeniu w czasie celów polityki klimatycznej UE

Nie ma mowy o odłożeniu w czasie osiągnięcia celów klimatycznych polityki UE w obliczu wojny w Ukrainie - informuje Franz Timmermans. Wiceszef KE nie wyklucza natomiast nałożenia embarga na import węglowodorów z Rosji.

Jak czytamy w serwisie 300 gospodarka, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Franz Timmermans, odpowiedzialny w Komisji Europejskiej (KE) za politykę dot. zielonej transformacji powiedział , że nie ma mowy o odłożeniu w czasie osiągnięcia celów klimatycznych polityki UE w obliczu wojny w Ukrainie.

Natomiast „cały czas jest na stole” unijne embargo na rosyjskie węglowodory. Timmermans podkreślił jednak, że zanim UE podejmie taką decyzję, musi być pewna, że embargo uderzy w Rosję bardziej, niż w Unię.

Serwis podał również, że Timmermans nie wykluczył zatem, że takie sankcje zostaną wprowadzone. Mówił też o roli zielonej transformacji – także w kontekście tego, jaką OZE ma do odegrania w uniezależnieniu się UE od importu z Rosji. Jak wskazał, Polska w ostatnich latach wydała na na rosyjski węgiel, ropę i gaz ok. 1 miliarda złotych.

Partner portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.