17 czerwca 2024
Szukaj
Close this search box.

POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ – zobacz relację z pikniku

Relacja z pikniku "POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ", który odbył się 26 maja 2024 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

Przy pięknej pogodzie, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie produkty żywnościowe wysokiej jakości prezentowało w niedzielę, 26 maja prawie 80 wystawców. Organizatorzy pikniku zadbali o atrakcje dla całych rodzin. W efekcie piknik „Poznaj dobrą żywność” zapewnił miło spędzony czas.

Można tu było próbować i kupować wyroby wyróżnione znakiem PDŻ oraz uczestniczące w systemach jakości żywności. A także produkty tradycyjne, regionalne, ekologiczne i oznaczone znakiem PRODUKT POLSKI. Były też stoiska ministerstw, organizacji branżowych, stowarzyszeń rolniczych, instytutów naukowych oraz muzeum rolniczego.

Zainteresowaniem cieszyła się nie tylko wystawa starych ciągników rolniczych, lecz także ich przejazd. Kolumnę zabytkowych traktorów prowadził na zabytkowym traktorze C4011 minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski.

Na piknikowych stoiskach prezentowane były m.in. wyśmienite wyroby mięsne, mleczarskie, warzywne, owocowe oraz miody. Odbywały się także warsztaty, pokazy kulinarne i degustacje prowadzone przez renomowanych polskich kucharzy.

Atrakcje Pikniku

W programie pikniku znalazły się różne gry i pokazy. Na najmłodszych czekało mnóstwo zabaw tematycznych i warsztatów edukacyjnych. Malowanie twarzy, pokazy baniek mydlanych i dojenie sztucznej krowy zapewniło dużo zabawy. W efekcie – dobry humor uczestników. Ponadto były też występy muzyczne oraz taneczne. Wystąpił m.in. Zespół Pieśni i Tańca MORAWICA, rozśpiewana i roztańczona grupa z Morawicy, która słynie z krzewienia niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Specjalnym wydarzeniem Pikniku była gonitwa koni rozgrywana pod honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ponadto gonitwa koni rozgrywana pod honorowym Patronatem Prezydenta m. st. Warszawy. Gonitwę o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wygrał pięcioletni wałach kasztanowaty Storm „OA”. Trenerce i dżokejowi zwycięskiego konia puchar wręczył minister Czesław Siekierski.

Relacja fotograficzna oraz wideo z pikniku „POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ”, który odbył się 26 maja 2024 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

Zobacz też: https://www.pprol.pl/wystartowala-kampania-kupuj-swiadomie-produkt-polski/

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.