15 stycznia 2025

Nawigator Lubuski. Poznajcie mapę lubuskich producentów – Powiat Międzyrzecki

Zapraszamy do zapoznania się z mapą lubuskich producentów – Nawigator Lubuski, wydanego przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego. Odkryjmy wspólnie lubuskie smaki i rękodzieło, powstające niedaleko Waszego miejsca zamieszkania.
Nawigator Lubuski (Powiat Międzyrzecki)

W niniejszym artykule znajdą Państwo informacje o producentach, którzy wypełnili formularz zgłoszeniowy, w celu pojawienia się w publikacji.

Czas na kolejną podróż po mapie smaków i rękodzieła województwa lubuskiego. To już trzecia nasza przygoda! Po powiecie gorzowskim i powiecie krośnieńskim, z których relacje znajdziecie na naszej stronie czas na powiat międzyrzecki. Ponownie poznamy bliżej wytwórców, którzy wypełnili formularz zgłoszeniowy w celu pojawienia się w publikacji i wspólnie udowodnimy, że warto wspierać lubuskich producentów oraz kupować lokalnie!

Jaki jest międzyrzecki produkt regionalny?

Epitetów opisujących smak i rękodzieło powiatu międzyrzeckiego może być wiele. Jest przepysznie, regionalnie, ekologicznie, zachwycająco oraz inspirująco! Mamy nadzieję, że odwiedzając miejsca, o których wspomnimy dołożycie do nich również swoje własne odczucia. W powiecie międzyrzeckim znajdziemy producentów z branży produktów: pszczelarskich, ekologicznych, mlecznych, a także agroturystykę i wyjątkowe rękodzieło. Zapewniamy, że będzie to kolejny przekrój produktów regionalnych i miejsc, dzięki którym zachęcimy Was do szerszego odkrywania województwa lubuskiego.

Kraina miodem płynąca

W każdej naszej podróży nie możemy zapomnieć o miodzie. Dziś to właśnie od niego rozpoczniemy naszą przygodę smaków. Nie będziemy słodzić, ponieważ nie jest to potrzebne! Słodki miód od międzyrzeckich pszczelarzy w zupełności zapewni, że nie będziecie potrzebowali więcej cukru. Praca pszczół jest w powiecie doceniana i przy współpracy z doświadczeniem i pasją pszczelarza sprawia, że powstaje miód, który zadowoli Wasze kubki smakowe. Zakupicie go bezpośrednio od pszczelarzy wysyłkowo, czy na targowiskach miejskich. Najlepiej prześledźcie piktogramy na mapie lub skontaktujcie się bezpośrednio z pszczelarzem.

  • Pasieka Trzebiszewo (Trzebiszewo)
  • Paklickie Miody (Międzyrzecz)
  • Rolniczy Handel Detaliczny Marta Lang (Lutol Mokry, Trzciel)
  • Pasieka Cud Miód (Nowa Niedrzwica, Międzyrzecz)
  • Gospodarstwo Pasieczne Stanisław Trojanowicz (Trzciel)

Potrzebuję odpocząć…

Zapraszamy do powiatu międzyrzeckiego! Dokładniej w malownicze tereny nieopodal Międzyrzecza, gdzie funkcjonuje Agroturystyka Maya (Gorzyca 35, Międzyrzecz). Zapewniamy, że tu w pełni odpoczniecie od zgiełku miast i będziecie chcieli przyjeżdżać częściej, aby spędzić czas w otoczeniu przyrody. Na miejscu będziecie mieli możliwość skorzystania z bazy noclegowej oraz pola namiotowego. Czekać będą też liczne atrakcje: możliwość jazdy konnej, pływania kajakiem czy odwiedzenia urokliwego mini zoo.

Macie ochotę na degustację wina lub przejażdżkę zabytkowym traktorem i bryczką? Dla lubuskich producentów to żadne wyzwanie! Z nimi przecież wszystko jest możliwe. Zapraszamy do Folwarku Pszczew (ul. Stefana Batorego 11, Pszczew). To miejsce wielokrotnie odznaczane nagrodami, co poświadcza wysoką jakość serwowanych usług oraz wytwarzanych produktów. Dziedzictwo Kulinarne,
I miejsce w konkursie Rolnik – Farmer Roku, Złoty Medal zdobyty podczas Winobrania 2021 roku w Zielonej Górze, czy Srebrny Medal podczas Eno Expo 2021 to tylko część zdobytych wyróżnień. Odwiedzając Folwark będziecie mieli możliwość również skorzystania z turystyki konnej, mini spa, wynajmu rowerów czy odwiedzenia sklepu i kawiarenki ,,Spichlerz Smaków”.

Co jeszcze?

Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie? To jeszcze nie wszystko! Czy znacie Sery ze Świerkowej Doliny (Sierczynek 49, Trzciel)? Produkowane są właśnie tu – w powiecie międzyrzeckim. Spróbujcie! Warto. Zakupicie je m.in. w sklepach stacjonarnych oraz na targowiskach miejskich.

Szukam nietuzinkowego rękodzieła

Nieopodal Międzyrzecza znajduje się miejsce cudowne, wyjątkowe, w którym powstają rzeczy, które umilą dzień i wieczór każdemu miłośnikowi kwiatów. Mowa o Silnej Lawendzie (Silna 44). Tutaj powstaje wszelkie rękodzieło związane oczywiście z lawendą – świeczki, poduszeczki, czy mydełka. Możliwy jest zakup wysyłkowy, bądź na targowiskach i sklepach stacjonarnych. Na miejscu organizowane są również pokazy destylacji ziół oraz pokazy florystyczne. Rękodzielnicze torby oraz poduszki znajdziecie z kolei, dzięki Tuli&Bags (Skwierzyna). Zapoznajcie się z ich ofertą online. Szczegóły kontaktowe, tak jak do wszystkich producentów znajdziecie oczywiście w Nawigatorze Lubuskim.

Macie ochotę na coś słodkiego?

Czas na słodkie zakończenie dzisiejszej podróży. Zapraszamy na deser, jedyny w swoim rodzaju, czyli Czyste Lody Tradycyjne (ul. Wesoła 11, Międzyrzecz). To smak prawdziwego nieba na bazie naturalnych składników. Spróbujcie!

Prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się z wyżej wymienionymi miejscami w celu rezerwacji terminu, bądź uzyskaniu informacji o aktualnej ofercie. Wszystkie namiary znajdą Państwo w publikacji Nawigator Lubuski!

Informujemy, że nabór do mapy lubuskich producentów jest już zakończony. Chcecie pojawić się w publikacji o lubuskich producentach? Zaobserwujcie Facebooka Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego! Wszelkie informacje o naborach do publikacji pojawiają się właśnie tam i na stronie internetowej LCPR>>

Chcecie dowiedzieć się więcej? Zobaczcie mapę w wersji online>>

Wszelkie pytania dotyczące publikacji prosimy kierować do Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego mailowo marketing@lcpr.pl lub telefonicznie 501 045 857.

Informacje podane w artykule bazują na danych przesłanych przez producentów przed oddaniem publikacji do druku.

Artykuł oraz materiały graficzne: Justyna Gray, Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.