18 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

GUS podał dane. Słabe wyniki koniunktury gospodarczej w Polsce

We wrześniu 2022 r. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w większości prezentowanych obszarów gospodarki kształtuje się na poziomie zbliżonym lub niższym od prezentowanego w sierpniu – podał GUS.

We wrześniu 2022 r. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie -18,8.

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) w budownictwie kształtuje się na poziomie -19,1, w handlu hurtowym kształtuje się na poziomie -8,3, w handlu detalicznym kształtuje się na poziomie -9,5, w transporcie i gospodarce magazynowej kształtuje się na poziomie -7,2, w zakwaterowanie i gastronomii -18,6, w informacji i komunikacji – +10,6, w finansach i ubezpieczeniach – +11,1.

Trochę bardziej optymistycznie wyglądają dane dotyczące sprzedaży detalicznej. W cenach stałych sprzedaż detaliczna w sierpniu wzrosła o 4,2 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 1,0 proc.

Poznaliśmy również dane dotyczące koniunktury konsumenckiej. Kolejny miesiąc z rzędu nastroje polskich konsumentów są fatalne. Polacy oceniają swoją sytuację finansową źle, a jeszcze bardziej pesymistycznie patrzą w niedaleką przyszłość. W perspektywie paru miesięcy przede wszystkim obawiamy się pogorszenia własnej sytuacji finansowej oraz utraty pracy.

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.