22 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Zakaz wstępu do lasu w rejonie Kalisza. Nadleśnictwo planuje opryski

Nadleśnictwo Kalisz informuje, że w związku z masowym występowaniem owada – barczatki sosnówki, do 30 września planowane jest przeprowadzenia lotniczych zabiegów ochronnych w najbardziej zagrożonych drzewostanach. Do zabiegu zakwalifikowano drzewostany położone na terenie Leśnictwa Kazala, niedaleko Mycielina.

Barczatka sosnówka powoduje znaczne ubytki aparatu asymilacyjnego w drzewostanach sosnowych. Dlatego w najbardziej zagrożonych drzewostanach zostaną przeprowadzone lotnicze opryski. Z tego względu do 30 września obowiązywać będzie zakaz wstępu do lasu.

Do zabiegu zakwalifikowano drzewostany położone na terenie Leśnictwa Kazala niedaleko Mycielina oddziały: od 49 do 52, 60 cz., od 61 do 63.

Jak podało Nadleśnictwo Kalisz, zabieg ograniczenia liczebności barczatki sosnówki na terenie Nadleśnictwa Kalisz planuje się wykonać na powierzchni 200,00 ha, techniką lotniczą z zastosowaniem środka ochrony roślin Dimilin 480 SC (substancja czynna diflubenzuron – związek grupy benzoilomoczników – 480g/l) w dawce 0,10 l/ha.

W czasie zabiegu ratowniczego obowiązuje całkowity zakaz wstępu do objętych opryskami drzewostanów. Teren objęty zabiegiem będzie oznakowany za pomocą żółtych tablic z napisem:

ZAKAZ WSTĘPU. ZABIEG AGROLOTNICZY Z WYKORZYSTANIEM ŚRODKA OCHRONY ROŚLIN DIMILIN 480 SC W TERMINIE OD 14.09.2022R. do 30.09.2022 R.

ZAKAZ ZBIORU I SPOŻYWANIA RUNA LEŚNEGO W SEZONIE 2022 R. (DO 31.12.2022 R.)

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.