23 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Dostępność i dialog – okrągły stół z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

1 grudnia w godzinach 10:00 – 12:00, w siedzibie Pracodawców RP przy ul. Berneńskiej 8 w Warszawie odbędzie się po raz pierwszy okrągły stół z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Paweł Wdówik, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych organizuje w dniu 1 grudnia 2022 r. spotkanie w formule okrągłego stołu, którego celem jest integracja środowiska wspierającego i zrzeszającego osoby niepełnosprawne, pracodawców oraz instytucji zajmujących się ochroną praw osób niepełnoprawnych oraz kształtowaniem przyjaznego otoczenia społecznego, gospodarczego, politycznego i kulturalnego dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce.

Formuła okrągłego stołu ma wspierać konstruktywny dialog służący zmapowaniu problemów oraz wyzwań związanych z aktywizacją zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz wypracowanie kluczowych postulatów rozwiązań w atmosferze otwartości i dialogu. W trakcie spotkania pragniemy także wskazać dobre praktyki i sprawdzone rozwiązania (ogólnopolskie i lokalne), które realnie wspierają powrót do pracy zawodowej i integrację osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele największych organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne i ich bliskich, organizacji pacjentów, zrzeszeń związków pracodawców i izb gospodarczych oraz instytucji publicznych, w tym Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia oraz PFRON.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych (KSON) – inicjator spotkania to parasolowa organizacja pożytku publicznego, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych nieprzerwanie od ponad 20 lat. Misją Sejmiku jest aktywizacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych fizycznie jak i intelektualnie, ochrona prawa do równości szans, rehabilitacja oraz kompleksowe rozwiązywanie problemów tych osób poprzez podjęcie szeregu działań przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, partnerami społecznymi i instytucjonalnymi.

Okrągły stół odbędzie się 1 grudnia b.r. w godzinach 10:00 – 12:00 w siedzibie Pracodawców RP przy ul. Berneńskiej 8 w Warszawie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Paweł Wdówik, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Partnerami wydarzenia są: Pracodawcy RP, Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Stowarzyszenie „Zostań w Polsce”, CSI Projekty.

Patroni medialni wydarzenia: Co w Zdrowiu, Magazyn Integracja, Medicalpress.pl, Niepelnosprawni.pl

Transmisja online będzie dostępna pod linkiem:

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.