22 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Ogromny pożar gospodarstwa rolnego na Podlasiu. Trwa zrzutka na odbudowę

15 listopada 2022 r. doszło do ogromnego pożaru w gospodarstwie rolnym w Przeździecko-Mroczkach, który wyrządził ogromne straty materialne. Ruszyła zbiórka na pomoc w odbudowie gospodarstwa.

Do ogromnego pożaru doszło na Podlasiu w gospodarstwie Marii i Sławomira Mioduszewskich. Ogień wybuchł w chlewni, ale momentalnie rozprzestrzenił się na pozostałe budynki. „W naszym gospodarstwie żyło blisko 800 zwierząt hodowlanych. Część z nich nie przeżyła. Pozostałe żyją w trudnych warunkach.” – tłumaczy Maria Mioduszewska.

Z ogniem walczyło 16 zastępów straży pożarnej. Cała akcja ratunkowa trwała około 12 godzin. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie i mimo ogromu starań, szkody okazały się być olbrzymie w inwentarzu i zabudowaniach. Pożar zajął również znajdujące się w garażu maszyny rolnicze, między innymi kombajn zbożowy i agregat uprawowo-siewny.

Małżeństwo założyło zbiórkę w serwisie zrzutka.pl, której celem jest uzbieranie 300 tysięcy złotych na odbudowę gospodarstwa i wznowienie produkcji.

Pomóżmy rolnikom odbudować gospodarstwo!!!

Adres do zrzutki: https://zrzutka.pl/gt7meg

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.