20 kwietnia 2024
Szukaj
Close this search box.

Ukraina chce przywrócić kontrole produktów mlecznych z Polski

Ministerstwo Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy wyszło z inicjatywą wprowadzenia kontroli weterynaryjnej mleka i przetworów mlecznych z Polski.

Biuro prasowe ukraińskiego ministerstwa rolnictwa potwierdziło, że rozpoczęło prace nad regulacjami, których celem jest przywrócenie kontroli weterynaryjnej mleka i przetworów mlecznych pochodzących z Polski – podaje ukraiński portal rolniczy Latifundist. Przepisy stosownej uchwały mają już być dopracowywane przez odpowiednie departamenty.

Ukraińskie ministerstwo przewiduje, że kontrola polskich produktów mlecznych i mleka miałaby obejmować sprawdzanie dokumentacji towarzyszącej transportom, kontrolę zgodności, zdrowia i dobrostanu zwierząt oraz kontrolę fizyczną i badania laboratoryjne.

Bbadania miałaby być prowadzone na posterunkach kontroli granicznej i na wyznaczonych przejściach na granicy państwowej Ukrainy.

Polska Izba Mleka stanowczo sprzeciwiała się wprowadzeniu zakazu importu mleka i przetworów mlecznych z Ukrainy, ponieważ jest to dla nich ważny rynek zbytu.

Partner portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.