12 kwietnia 2024
Szukaj
Close this search box.

Ubezpieczenia komunikacyjne – zielone światło dla bezpieczeństwa kierowcy

Ubezpieczenia komunikacyjne. Naprawa czy holowanie auta za granicą są znacznie droższe niż w Polsce. Sprawdź ofertę od AGRO Ubezpieczenia.

Obowiązkowe i dobrowolne, czyli ubezpieczenia komunikacyjne otaczają opieką właściciela lub kierowcę ubezpieczonego pojazdu. Mają ochronić nas przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń, do jakich dochodzi podczas użytkowania samochodu lub innego pojazdu mechanicznego. Obowiązek posiadania jednych narzuca na nas prawo, drugich – zdrowy rozsądek.

Ubezpieczenia OC – ochrona prawna i moralna posiadacza pojazdu

Decydując się na kupno samochodu prosto z salonu czy z drugiej ręki, dokładamy wszelkich starań, by dokonać jak najlepszego wyboru. Stając się nowym właścicielem samochodu, możemy nim pewnie ruszać w drogę. Jest jednak jeden warunek – w świetle prawa, każdy posiadacz pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, jakim jest ubezpieczenie OC. Obowiązek posiadania takiej polisy wynika z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ubezpieczenie to jest gwarancją pokrycia ewentualnych szkód, jakie wyrządzimy na drodze innym uczestnikom ruchu.

W przypadku ubezpieczenia OC, ochroną objęte jest nie tylko mienie, ale również zdrowie i życie osób poszkodowanych w zdarzeniu. Spowodowanie wypadku, w którym zostaną ranne osoby trzecie może nas słono kosztować. W przypadku spowodowania takich szkód, wówczas to ubezpieczyciel pokryje wszelkie ich koszty.

Pamiętajmy, że ubezpieczenie OC pełni nie tylko funkcję prawną, ale także moralną. Ochrona, jaką gwarantuje ta polisa, obejmuje ewentualne szkody wyrządzone innym uczestnikom ruchu drogowego. Jest to nic innego, jak zabezpieczenie finansowe majątku sprawcy szkody, które pozwala naprawić szkody materialne oraz pokryć koszty leczenia i ewentualnej rehabilitacji poszkodowanych osób – podkreśla Daniel Zahorenko, p.o. prezesa zarządu AGRO Ubezpieczenia TUW.

Razem raźniej, czyli pakiet ubezpieczeń dobrowolnych

Ubezpieczenie OC musi mieć każdy zarejestrowany pojazd. Od tej reguły nie ma absolutnie żadnych wyjątków. Wykupując jednak polisę, warto zastanowić się nad opcjami dodatkowymi – nieobowiązkowymi. Te mogą okazać się niezastąpione między innymi w zagranicznej podróży, gdy konieczne będzie chociażby holowanie samochodu. Naprawa czy holowanie auta za granicą są znacznie droższe niż w Polsce. Przykładowo, za przewiezienie auta do najbliższego warsztatu we Francji zapłacimy co najmniej 250 euro. Pokrycie takich kosztów może nam zagwarantować odpowiednia polisa z oferty „Bezpieczny Pojazd” od AGRO Ubezpieczenia.

Polisa AC w wariancie Maxicasco lub Minicasco, cztery warianty ubezpieczenia Assistance, ubezpieczenie szyb samochodowych czy bagażu – wszystkie te produkty mają sprawić, że sytuacja kierowcy stanie się łatwiejsza, bezpieczniejsza i spokojniejsza.

Zadbaliśmy o pojazd, warto również pamiętać o sobie. Tu sprawdzi się ubezpieczenie NNW, które chroni życie i zdrowie ubezpieczonego. Gwarantuje wypłatę odszkodowania między innymi w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, zarówno kierowcy, jak i jego pasażerów. Dobierając zakres ubezpieczenia, warto więc dopasować go do swoich potrzeb i oczekiwań. Co więcej – decydując się na zakup oferty pakietowej, możemy liczyć na bardzo preferencyjne warunki.

Czytaj też: https://www.pprol.pl/ubezpieczenie-turystyczne-czyli-madry-polak-przed-szkoda/

Więcej: https://www.agroubezpieczenia.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne#

Partner portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.