17 czerwca 2024
Szukaj
Close this search box.

Res Drob upada. Zakład drobiarski ma ponad 100 mln zł długu, 200 osób już zwolnionych

Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res-Drob są w stanie upadłości. Są winne wierzycielom ponad 100 mln zł. Pracę straciło już 200 pracowników.

O zwolnieniach w Res-Drobie poinformował Rzeszów News Portal Informacyjny. W wypowiedzi dla portalu syndyk Rzeszowskich Zakładów Drobiarskich Res-Drob Jan Zawada tłumaczy, że był to jedyny sposób na doprowadzenie do wypłacenia pracownikom zaległych pensji.

Zwolnieni pracownicy mają otrzymać pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych działającego w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie.

Firmą zarządza obecnie syndyk, który planował utrzymać produkcję, jednak analiza finansów zakładów skłoniła go do podjęcia decyzji o zwolnieniach pracowników. Syndyk nie był bowiem w wstanie z masy upadłościowej zagwarantować pracownikom wypłaty odpraw i zaległych pensji.

Jeszcze kilka lat temu Res-Drob prowadził ubój i przerób ponad 100 tys. sztuk drobiu dziennie. Spora część produkcji trafiała z Rzeszowa na eksport. W ostatnich dniach produkcja zakładów nie przekraczała połowy ich możliwości.

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.