8 czerwca 2023

Res Drob upada. Zakład drobiarski ma ponad 100 mln zł długu, 200 osób już zwolnionych

Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res-Drob są w stanie upadłości. Są winne wierzycielom ponad 100 mln zł. Pracę straciło już 200 pracowników.

O zwolnieniach w Res-Drobie poinformował Rzeszów News Portal Informacyjny. W wypowiedzi dla portalu syndyk Rzeszowskich Zakładów Drobiarskich Res-Drob Jan Zawada tłumaczy, że był to jedyny sposób na doprowadzenie do wypłacenia pracownikom zaległych pensji.

Zwolnieni pracownicy mają otrzymać pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych działającego w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie.

Firmą zarządza obecnie syndyk, który planował utrzymać produkcję, jednak analiza finansów zakładów skłoniła go do podjęcia decyzji o zwolnieniach pracowników. Syndyk nie był bowiem w wstanie z masy upadłościowej zagwarantować pracownikom wypłaty odpraw i zaległych pensji.

Jeszcze kilka lat temu Res-Drob prowadził ubój i przerób ponad 100 tys. sztuk drobiu dziennie. Spora część produkcji trafiała z Rzeszowa na eksport. W ostatnich dniach produkcja zakładów nie przekraczała połowy ich możliwości.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.