17 czerwca 2024
Szukaj
Close this search box.

Niemiecki Bayer AG zawiesił inwestycje w Rosji

Bayer zawiesił inwestycje i działania reklamowe w Rosji. Dostawy do tego kraju obejmą tylko leki i podstawowo produkty zdrowotne. Dostawy roślin uprawnych na sezon wegetacyjny 2023 są uzależnione dalszej sytuacji w Ukrainie – podała w oświadczeniu firma Bayer AG.

Bayer AG podał, że nasiona i środki do produkcji dla ukraińskich rolników są gotowe na sezon wiosenny. Natomiast firma wstrzymuje się od działalności na terenie Rosji i na Białorusi, poza dostawami produktów zdrowotnych i rolnych.

Jak podał Bayern AG w oświadczeniu, firma była namawiana do całkowitego wstrzymania dostaw wszystkich produktów na teren Rosji i na Białoruś. – W każdym kraju, w którym prowadzimy działalność, jako firma Life Science mamy obowiązki o charakterze etycznym. Powstrzymywanie dostaw podstawowych produktów zdrowotnych i rolniczych dla ludności cywilnej – służących leczeniu raka lub chorób układu krążenia, produktów zdrowotnych dla kobiet w ciąży i dzieci, a także nasion do uprawy żywności – tylko zwielokrotniłoby straty ludzkie – czytamy w oświadczeniu koncernu.

– Ministrowie rolnictwa G7, w wydanym niedawno oświadczeniu w sprawie inwazji na Ukrainę, wyraźnie stwierdzili, że jakikolwiek wzrost cen żywności i niestabilność na rynkach międzynarodowych może zagrozić bezpieczeństwu żywnościowemu w skali globalnej, a szczególnie dotknie najsłabszych. Zaopatrując rolników na całym świecie, chcemy wspierać ochronę łańcuchów dostaw żywności przed dalszymi zakłóceniami i zapobiegać temu, co może być bezprecedensowym kryzysem żywnościowym – czytamy w oświadczeniu Bayera.

Bayer podkreślił, że na sezon wegetacyjny 2022 zapewnił już rolnikom w Rosji niezbędne środki do produkcji rolnej. Teraz firma będzie monitorować sytuację i na tej podstawie podejmie decyzję o dalszych dostawach.

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.