W niniejszym artykule znajdą Państwo informacje o producentach, którzy wypełnili formularz zgłoszeniowy, w celu pojawienia się w publikacji.
Pora na przygodę – kolejną wśród smaków i rękodzieła województwa lubuskiego. Był już powiat gorzowski, krośnieński, międzyrzecki, nowosolski i słubicki. Dziś pora na szóstą i nie ostatnią wyprawę. Przypominamy, że poprzednie opisy smaków i rękodzieła lubuskiego znajdziecie na naszej stronie internetowej. Teraz wraz z mapą lubuskich producentów Nawigator Lubuski zabierzemy Was do powiatu strzelecko-drezdeneckiego, w okolice Strzelec Krajeńskich i Drezdenka. Ponownie poznamy bliżej wytwórców, którzy wypełnili formularz zgłoszeniowy w celu pojawienia się w publikacji i wspólnie udowodnimy, że warto wspierać lubuskich producentów oraz kupować lokalnie!
Co znajdziemy w powiecie strzelecko-drezdeneckim?
Na mapie lubuskich producentów ,,Nawigator Lubuski”, zgodnie z przesłanymi formularzami zgłoszeniowymi znalazło się aż 170 producentów produktów spożywczych, rękodzielników i miejsc sprzedaży. W powiecie strzelecko-drezdeneckim przeważają zgłoszenia od producentów branży pszczelarskiej. Jednak czy powiat ten wyróżnia się jedynie miodem? Absolutnie nie! Dziś zaprezentujemy Wam również gospodarstwo ekologiczne, koło łowieckie oraz rękodzielników. W drogę!
Kraina miodem płynąca…
Tak, jak wspomnieliśmy w powiecie strzelecko-drezdeneckim słodki miód wytwarzany jest przez wielu lokalnych pszczelarzy. Znajdziemy w ich asortymencie wszelkie miody odmianowe i inne produkty pszczele. Zajrzyjcie do Nawigatora Lubuskiego i skorzystajcie z oferty strzelecko-drezdeneckich pszczelarzy, kupując lokalnie!
- Wincenty Telus (Strzelce Krajeńskie)
- Gospodarstwo Pasieczne Marek Celejewski (Drezdenko)
- Adam Pierzakowski (Dobiegniew)
- Pasieka pod Dębami (Górki Noteckie, Zwierzyn)
- Aleksander Lawreszuk Pszczelarstwo (Strzelce Krajeńskie)
Czy tylko miód? Oczywiście, że nie!
W powiecie strzelecko-drezdeneckim znajdziemy również produkty ekologiczne. Czy wiecie, że czarny bez jest surowcem leczniczym? Jego kwiaty i owoce działają przeciwzapalnie i oczyszczająco. Często polecany jest w okresie grypy i przeziębień. Gdzie można zakupić produkty z czarnego bzu? Zapraszamy do Gospodarstwa Ekologicznego Sambucus Bio (Pielice 8). Oprócz wielu ekologicznych produktów, (które zakupić możecie również wysyłkowo, w sklepach stacjonarnych, czy na targach z produktami regionalnymi) na miejscu (najlepiej w okresie kwitnienia na przełomie maja i czerwca) będziecie mieli możliwość po wcześniejszym umówieniu obejrzenia sadu czarnego bzu. Jeśli jecie mięso informujemy, że na terenie Drezdenka działa Koło Łowieckie Św. Huberta (ul. Piotra Skargi 9, Drezdenko), w którym zakupicie dziczyznę. Regularne spożywanie mięsa z dziczyzny wzbogaca naszą dietę w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy oraz składniki mineralne.
W celu zakupienia dziczyzny prosimy o wcześniejszy kontakt z Kołem.
Niesamowite rękodzieło
Czy poszukujecie wyjątkowego prezentu dla najbliższej osoby? Nawigator Lubuski Wam w tym pomoże. Jeśli nie jesteście z powiatu strzelecko-drezdeneckiego, a zaciekawią Was wyroby danego rękodzielnika nie martwcie się! Wszystkie wyroby możecie zakupić również wysyłkowo! Wspaniałe dekoracje, wykonywane metodą decoupage znajdziecie w firmie Art.-Viki (Bobrówkowo), wyrobów z drewna szukajcie w ,,My DIY, czyli moje zrób to sam” (Dobiegniew), a cudowne rękodzielnicze kartki, ręcznie malowane pisanki i filiżanki w Bajkowym świecie Campbell (Strzelce Krajeńskie). Zajrzyjcie na profile twórców. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie!
Prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się z wyżej wymienionymi miejscami w celu rezerwacji terminu, bądź uzyskaniu informacji o aktualnej ofercie. Wszystkie namiary znajdą Państwo w publikacji Nawigator Lubuski!
Chcecie dowiedzieć się więcej? Zobaczcie mapę w wersji online>>
Wszelkie pytania dotyczące publikacji prosimy kierować do Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego mailowo marketing@lcpr.pl lub telefonicznie 501 045 857.
Informacje podane w artykule bazują na danych przesłanych przez producentów przed oddaniem publikacji do druku.
Artykuł oraz materiały graficzne: Justyna Gray, Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego