17 czerwca 2024
Szukaj
Close this search box.

Konkurs grantowy dla stowarzyszeń ROD – trwa realizacja inwestycji

Wszystkie umowy ze stowarzyszeniami ROD z list rankingowych Pozakonkursowego Projektu Grantowego „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” zostały zawarte.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powierzyła granty stowarzyszeniom Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Ich wnioski znalazły się na listach rankingowych ze wszystkich etapów Pozakonkursowego Projektu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”. Realizuje się go w ramach Działania 2.5, Oś Priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Umowy dotyczą 542 ROD-ów z całej Polski i opiewają na kwotę około 47 mln zł.

Wiele objętych dofinansowaniem przedsięwzięć jest w trakcie realizacji. Na ich wykonanie grantobiorcy mają 12 miesięcy od złożenia wniosku, ale realizacja inwestycji musi się zakończyć do 31 sierpnia 2023 r. Niektóre z zaplanowanych inwestycji zostały wykonane, a ARiMR wypłaca już nie tylko zaliczki.

Pozakonkursowy Projekt Grantowy „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” działa na podstawie umowy. Zawarły ją 10 maja 2022 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabory wniosków odbywały się w miesięcznych etapach, do końca grudnia 2022 roku.

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.