27 września 2023

Konkurs grantowy dla stowarzyszeń ROD – trwa realizacja inwestycji

Wszystkie umowy ze stowarzyszeniami ROD z list rankingowych Pozakonkursowego Projektu Grantowego „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” zostały zawarte.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powierzyła granty stowarzyszeniom Rodzinnych Ogrodów Działkowych, których wnioski znalazły się na listach rankingowych ze wszystkich etapów Pozakonkursowego Projektu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”, realizowanego w ramach Działania 2.5, Oś Priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Umowy dotyczą 542 ROD-ów z całej Polski i opiewają na kwotę około 47 mln zł.

Wiele objętych dofinansowaniem przedsięwzięć jest w trakcie realizacji. Na ich wykonanie grantobiorcy mają 12 miesięcy od złożenia wniosku, ale realizacja inwestycji musi się zakończyć do 31 sierpnia 2023 r. Niektóre z zaplanowanych inwestycji zostały wykonane, a ARiMR wypłaca już nie tylko zaliczki.

Pozakonkursowy Projekt Grantowy „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” został zorganizowany na podstawie umowy zawartej 10 maja 2022 r. między Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabory wniosków prowadzone były w miesięcznych etapach, do końca grudnia 2022 roku.

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.