23 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Fundusze z KPO ważniejsze niż koalicja z Ziobrą?

Blisko 66 proc. ankietowanych zgadza się z tezą, że odblokowanie KPO jest ważniejsze niż los koalicji PiS z Solidarną Polską - wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”.

IBRiS zapytał Polaków o to, czy rząd powinien dążyć do spełnienia warunków KE w sprawie odblokowania środków z Funduszu Odbudowy (KPO), nawet jeżeli oznaczałoby to zerwanie koalicji z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry. Na tak zadane pytanie 49,9 proc. ankietowanych odpowiedziało, że „zdecydowanie” się zgadza, zaś 15,9 proc. „raczej” zgadza się z tym podejściem.

„Przeciwnego zdania jest 16,5 proc. ankietowanych, w tym 13,2 proc. „zdecydowanie” nie zgadza się z taką tezą, a 3,3 proc. – raczej się nie zgadza. Nie ma w ogóle zdania w tej sprawie aż 17,6 proc. wyborców” – podaje „Rzeczpospolita”.

„Rz” zwraca uwagę, że 32 proc. wyborców koalicji rządzącej zgadza się z tezą, że ceną za odblokowanie KPO może być nawet rozpad koalicji rządzącej. Przeciwnego zdania jest nieco więcej, bo 39 proc. ankietowanych. W tej sprawie nie ma zdania blisko jedna trzecia wyborców PiS.

Natomiast wśród zwolenników opozycji odblokowania KPO za cenę koalicji chce 84 proc. ankietowanych. W tej grupie zwolennikami odwrotnej tezy jest tylko 7 proc. wyborców – pisze dziennik.

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.