18 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Wsparcie dla producentów chmielu: najwięcej wniosków złożono na Lubelszczyźnie

Do 12 sierpnia o wsparcie finansowe mogli ubiegać się rolnicy zagrożeni utratą płynności finansowej z powodu obniżenia dochodu z uprawy chmielu, którym w 2020 lub 2021 roku przyznana została płatność do tej rośliny.

ARiMR zarejestrowała 745 wniosków, a wśród starających się o tę pomoc najliczniejsze grono stanowią rolnicy z województwa lubelskiego.

Wnioski były przyjmowane przez biura powiatowe ARiMR. Dokumenty można było składać osobiście, za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysyłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej. Do Agencji wpłynęło 745 wniosków – aż 705 pochodzi od rolników, którzy zajmują się uprawą chmielu w Lubelskiem.

Dofinansowanie przysługuje do powierzchni maksymalnie 5 ha. Obliczane jest jako iloczyn stawki pomocy i średniej powierzchni upraw chmielu w 2020 r. i 2021 r., do której przyznano producentowi rolnemu płatność z tego tytułu, i wynosi: 8 027 zł – na pierwszy hektar, 6 421 zł – na drugi i trzeci hektar i 4 013 zł – na czwarty i piąty hektar. Na ten cel przeznaczono 11 mln zł.

Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Źródło: ARiMR

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.