12 kwietnia 2024
Szukaj
Close this search box.

Rolnicy z zachodniopomorskiego przedstawiają karty

Rolnicy z zachodniopomorskiego zwrócili uwagę na problemy z rozdysponowaniem państwowych gruntów i nieprawidłowościach w KOWR.

Dzisiaj dalszy ciąg rozmów delegacji protestujących rolników z zachodniopomorskiego z udziałem prezesa kółek rolniczych. Mowa jest o sytuacji w rolnictwie, rozwiązaniach problemów, gospodarce ziemią, o kredytach konsolidacyjnych dla rolników a także o nadużyciach w resorcie, w tym w KOWR. Rolnicy z zachodniopomorskiego protestują głownie przy węźle Myślibórz na S3.

Szczególną uwagę delegaci zwrócili na problemy z rozdysponowaniem państwowych gruntów i nieprawidłowościach w KOWR, zwłaszcza w województwie zachodniopomorskim jak i w innych regionach kraju. Delegacja otrzymała prośbę o zaproponowanie zmian w prawie szczególnie odnośnie gospodarowania gruntami z ZWRSP. 

Tematem rozmów były postulaty rolników. Rozbieżności dotyczą Zielonego Ładu. Rolnicy z zachodniopomorskiego domagają się wyrzucenia go w całości do kosza. Z perspektywy przedstawicieli rządu nierealne jest oczekiwanie wypowiedzenie Zielonego Ładu w całości. Uważają, że rolnicy powinni skupić się na poszczególnych zapisach.

Ważnym punktem spotkania było też wezwanie rządu do wprowadzenia kredytów konsolidacyjnych oprocentowanych w wysokości 1,5% I udzielanych na min. 15-20 lat. Kredyty te miałyby być zabezpieczone przez Skarb Państwa. Jest to szczególnie istotne dla gospodarstw w najtrudniejszej sytuacji, które nie otrzymały kredytów płynnościowych, z powodu braku zdolności kredytowej.

W czwartek 29 lutego delegacja rolników z zachodniopomorskiego protestujących głównie przy węźle Myślibórz na S3 uczestniczyła w rozmowach z premierem. Relacje przekazał Roman Waszczyk, rzecznik strajkujących

Zobacz też: https://www.pprol.pl/protesty-rolnikow-na-pomorzu-zielony-lad-do-trumny/

Partner portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.