12 kwietnia 2024
Szukaj
Close this search box.

Popieramy protesty rolników, wspierajmy lokalne przetwórstwo

Popierajmy lokalne przetwórstwo. Możemy wprowadzić produkty o wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach - deklaruje współwłaściciel winiarni

Aż 75 procent Polaków popiera protesty rolników, z czego 42% to zdecydowani zwolennicy. Wśród nich jest Marcin Bańcerowski, współwłaściciel winiarni. Przedsiębiorca łączy tradycję tworzenia polskich win owocowych z nowoczesnymi sposobami produkcji tego trunku. W tym procesie korzysta z naturalnych lokalnych surowców.

W pełni popieram protesty polskich rolników i uważam, że najwyższy czas, żebyśmy świadomie spojrzeli na to, jak produkujemy żywność i w konsekwencji, co spożywamy. Pożywienie jest w gronie kilku składników, takich jak woda, powietrze, schronienie bez których życie jest niemożliwe. Gdy zabraknie jedzenia, wtedy nawet sztuczna inteligencja nam nie pomoże.

Protesty rolników pokazują jednak więcej. Staliśmy się krajem w którym zanika odpowiedzialność społeczna. Służby, które odpowiadają za to co do Polski wjeżdża, nie zdały egzaminu. Dziś nie jesteśmy w stanie stwierdzić skąd pochodzi chleb na naszym stole. Te zaniedbania i brak odpowiedzialności będą miały konsekwencje długoterminowe.

Protesty powinny trwać do momentu zabezpieczenia interesów polskiej żywności oraz urealnienia unijnych przepisów. To kwestie kluczowe. Jednocześnie jako społeczeństwo powinniśmy wprowadzić dialog pomiędzy producentami rolnymi a konsumentami. W interesie każdego Polaka jest to, żeby na naszych stołach była żywność zdrowa, świeża i w dostępnej cenie. Wprowadźmy samozbiory i lokalne przetwórstwo. Nie możemy realnie narzucić cen na wolnym rynku, ale możemy wprowadzić produkty o wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach. Nie możemy obniżać jakości oferty konkurujących sieci handlowych, ale możemy przygotować konkurencyjne produkty na nasz rynek.

Uważam, że wśród postulatów powinny być propozycje uproszczenia prowadzenia lokalnego przetwórstwa i ograniczenia biurokracji. Jednocześnie administracja państwowa i samorządowa może wspierać polskich rolników kupując polskie produkty i prowadząc akcje promocyjne. Takie rozwiązania dadzą szansę na szybki rozwój zdrowej lokalnej żywności. Zamieńmy jakoś na jakość.
Rolnicy, jesteśmy z Wami! – deklaruje Marcin Bańcerowski

Partner portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.