22 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Polska Federacja Rolna i Spółdzielnia Grup „Polski Rzepak i Zboża” w Polskiej Koalicji Biopaliw i Pasz Białkowych

Polska Federacja Rolna oraz Spółdzielnia Grup Producentów Rzepaku i Zbóż „Polski Rzepak i Zboża” formalnie dołączyły do grona organizacji rolniczych i branżowych skupionych w Polskiej Koalicji Biopaliw i Pasz Białkowych.

Tym samym Koalicję współtworzy już oficjalnie 11 organizacji reprezentujących wszystkie poszczególne ogniwa łańcucha dostaw biopaliw w Polsce.

– Szczególną rolę w Polskiej Koalicji Biopaliw i Pasz Białkowych odgrywają organizacje rolnicze, ponieważ bez rodzimych surowców rolnych trudno byłoby mówić o biopaliwach w obecnej skali, jaką udało się nam przez te lata wypracować. Oficjalnie dołączenie Polskiej Federacji Rolnej oraz Spółdzielni Grup „Polski Rzepak i Zboża” do naszej Koalicji jest właściwie symboliczne, ponieważ ściśle współpracujemy od lat, a Prezes Mariusz Olejnik jest jednym z założycieli Koalicji w 2008 roku. Wówczas były to tylko 3 organizacje tj. Krajowa Izba Biopaliw, Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju oraz Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku. Dziś jest to silny alians 11 organizacji, co również pokazuje istotność branży dla polskiego rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego – powiedział Zygmunt Gzyra, Przewodniczący PKBiPB, Prezes Krajowej Izby Biopaliw.

– Środowisko rolnicze docenia rolę krajowej produkcji biokomponentów, jaką odgrywa ona w stabilizacji przychodów rolniczych i generalnie rozwoju rolnictwa w Polsce. Stąd nasza obecność w Koalicji podobnie jak Krajowej Rady Izb Rolniczych i pozostałych organizacji reprezentujących producentów rzepaku i zbóż. Razem jesteśmy bardziej dostrzegalni, a jak to ważne pokazały tegoroczne zawirowania z nowelizacją ustawy biopaliwowej. Głos rolników wraz ze wszystkimi uczestnikami łańcucha dostaw biopaliw tym bardziej nie może być pomijany – stwierdził Mariusz Olejnik, Prezes Polskiej Federacji Rolnej oraz Spółdzielni Grup „Polski Rzepak i Zboża”.

Źródło: Polska Koalicja Biopaliw i Pasz Białkowych

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.