22 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Sondaż: Polacy wierzą, że dostaniemy pieniądze z KPO

Aż 68,6 proc. badanych jest zdania, że Polska otrzyma środki z Krajowego Planu Odbudowy.

Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys, opublikowanego przez „Wirtualną Polskę”.

Z sondażu wynika, że 28,1 proc. ankietowanych wierzy, że Polska uzyska środki z KPO jeszcze przed wyborami parlamentarnymi w 2023 r. 28,3 proc. badanych jest zdania, że środki zostaną wypłacone po wyborach, jeśli władzę przejmie opozycja. 12,2 proc. badanych twierdzi, że środki z KPO dla Polski pojawią się po przyszłorocznych wyborach – nawet jeśli PiS wygra je po raz kolejny.

Jednak, podkreśla portal, jeśli nie uda się zdobyć tych pieniędzy, Polacy są zdania, że dwóch polityków powinno się pożegnać ze stanowiskami: chodzi o premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Zbigniewa Ziobro.

„Pracownia United Surveys zapytała ankietowanych, czy jeśli Polska nie uzyska pieniędzy z KPO, to kto powinien za to zapłacić posadą w rządzie. 3,4 proc. Polaków wskazało na szefa polskiego rządu, Mateusza Morawieckiego. 15,4 proc. badanych jest zdania, że to minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinien ponieść konsekwencje za brak środków z KPO. Jednak aż 41,6 proc. ankietowanych domaga się dymisji zarówno Morawieckiego, jak i Ziobry w przypadku fiaska ws. Krajowego Planu Odbudowy. 33,1 proc. Polaków wybrało odpowiedź +żaden z nich+, a 6,5 proc. – „trudno powiedzieć” – podaje WP.

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.