22 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Polacy chcą budowy elektrowni jądrowych w Polsce

Bezdyskusyjne poparcie dla energii ze słońca, wiatru oraz z atomu - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i RMF FM. Ponad 83 proc. ankietowanych opowiedziało się za budową w Polsce elektrowni jądrowych.

W sondażu United Surveys przeprowadzonym dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM ankietowani zostali zapytani o to, czy są za budową w Polsce elektrowni jądrowych. 44,4 proc. respondentów odpowiedziało, że jest „zdecydowanie tak”, a 39 proc. „raczej tak”. Na „raczej nie” zagłosowało 7 proc., a na „zdecydowanie nie” – 2,5 proc

Ankietowani zostali również zapytani o to, jakie źródła energii powinniśmy w obecnej sytuacji rozwijać w Polsce. Najwięcej badanych wskazało na energię słoneczną (fotowoltaikę) – 83,7 proc. Na drugim miejscu znalazła się energia jądrowa – 83,4 proc., a na trzecim – energia wiatrowa (68,3 proc. badanych).

Na kolejnym miejscu znalazła się biomasa (pozostałości z produkcji rolniczej) – 48,6 proc. Z kolei na energię gazową zagłosowało 26,1 proc. badanych, a na energię węglową – 24,7 proc. ankietowanych.

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.