21 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Ogromne straty rolników. Prezes firmy z Białej Rawskiej zatrzymany za milionowe oszustwa

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Lublinie w śledztwie dotyczącym początkowo oszustw na szkodę rolników ze Spółdzielni Rolników Lubelska Porzeczka z siedzibą w Klementowicach został zatrzymany prezes firmy z Białej Rawskiej zajmującej się przetwórstwem owoców.

Jak dowiedział się portal sadyogrody.pl, w Prokuraturze Okręgowej – Wydziale do spraw przestępczości gospodarczej w Lublinie zatrzymany Piotr F. ( l. 51) usłyszał 35 zarzutów dotyczących oszustw na szkodę podmiotów rolniczych.

Ze zgromadzonych dowodów wynika, że firma zatrzymanego wprowadziła w błąd pokrzywdzonych co do sytuacji finansowej spółki oraz zamiaru i możliwości zapłaty za dostarczone owoce. W efekcie pokrzywdzonych zostało 35 podmiotów na łączną kwotę około 3,5 mln zł z tytułu braku zapłaty za dostarczone przez nich produkty rolne – poinformował sadyogrody.pl rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, a prokurator podjął decyzję o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.