18 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Nawet 100 tys. euro dla grup i organizacji producentów. 30 grudnia ostatnim dniem na złożenie wniosku

Nowe grupy i organizacje producentów, które chcą otrzymać dofinansowanie na prowadzenie działalności jeszcze do 30 grudnia 2022 r. mogą złożyć taki wniosek w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Dokumenty można składać osobiście lub elektronicznie za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP. Można je również nadać w placówce Poczty Polskiej.

Pomoc finansowa na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” skierowana jest do nowych grup producentów rolnych, czyli tych uznanych od 1 grudnia 2021 r. na podstawie przepisów z 2000 roku. Grupy te muszą składać się z osób fizycznych i prowadzić działalność jako mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa. O dofinansowanie mogą starać się również organizacje producentów, które uzyskały status uznania na podstawie przepisów z 2004 roku. Wsparcie nie jest skierowanie do producentów drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz owoców i warzyw.

Wnioski można składać od 17 listopada. Jest to już dwunasty nabór dla grup i organizacji producentów w ramach PROW 2014-2020. Dotychczas w obecnym naborze potencjalni beneficjenci złożyli 110 wniosków.

Źródło: ARiMR

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.