20 kwietnia 2024
Szukaj
Close this search box.

Jak otrzymać wsparcie na tworzenie zadrzewień śródpolnych

Znamy szczegóły przyznania wsparcia na zadrzewienie, o które można ubiegać się od 1 czerwca do 31 lipca 2022 r.

18 lutego 2022 r. opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju określające szczegółowe warunki przyznania wsparcia na zadrzewienie w ramach PROW 2014-2020.

O pomoc na tworzenie zadrzewień śródpolnych będzie można ubiegać się w Biurach Powiatowych ARiMR – czytamy na stronie MRiRW.

Wsparcie przyznawane będzie rolnikom oraz jednostkom samorządu terytorialnego na założenie zadrzewień o powierzchni 0,1 – 05 ha i szerokości nie większej niż 20 m. Zadrzewienia takie możliwe będą do wprowadzenia na gruntach ornych. W składzie gatunkowym nasadzeń preferowane będą gatunki liściaste (co najmniej 90% udziału). Pomoc na założenie zadrzewienia, w zależności od nachylenia terenu, wyniesie od 10 892 zł/ha do 13 664 zł/ha. Dodatkowo przyznawane będzie wsparcie na ochronę drzew i krzewów przed zniszczeniami od zwierzyny.

Zadrzewienia założone w ramach PROW 2014-2020 uprawnione będą do płatności bezpośrednich. Ponadto planowane jest wprowadzenie wsparcia (w ramach ekoschematów tj. przyszłych płatności I filara WPR związanych z praktykami podejmowanymi na rzecz ochrony środowiska i klimatu) na utrzymanie tych zadrzewień.

Partner portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.