8 czerwca 2026
Fot. Skylar Jay / Unsplash

ARiMR do sadowników: zgłaszajcie straty w terminie

ARiMR przypomina, że sadownicy, którzy ucierpieli w wyniku wiosennych przymrozków, powinni niezwłocznie poinformować Agencję, jeśli skutki zjawiska uniemożliwiają im wywiązanie się z podjętych zobowiązań.

Chodzi o zgłoszenie wystąpienia siły wyższej lub nadzwyczajnych okoliczności. Oświadczenie powinno zawierać opis sprawy, uzasadnienie oraz niezbędne dokumenty. Termin na jego złożenie wynosi 15 dni roboczych od dnia, w którym możliwe było poinformowanie o zdarzeniu.

W przypadku beneficjentów wsparcia z Planu Strategicznego WPR 2023–2027 zgłoszenia należy składać przez Platformę Usług Elektronicznych ARiMR, korzystając z funkcji „Wyślij korespondencję”.

Inaczej wygląda procedura dla korzystających z dofinansowania w ramach PROW 2014–2020. W ich przypadku dokumentację można dostarczyć bezpośrednio do placówek ARiMR, przesłać Pocztą Polską albo złożyć przez e-Doręczenia.

Prawidłowe i terminowe zgłoszenie może mieć znaczenie przy rozliczaniu zobowiązań wobec Agencji po wystąpieniu strat spowodowanych przymrozkami.

Źródło: ARiMR

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.