4 marca 2024
Szukaj
Close this search box.

30. edycja konkursu AgroLiga. Dwie gale na jubileusz nagrody

W tym roku po raz 30. zostaną rozdane wyróżnienia w ramach konkursu AgroLiga. Z tej okazji 22 czerwca odbędą się dwie gale: coroczna u Prezydenta RP oraz druga na SGGiW, podczas której wyłonieni zostaną laureaci 30-lecia nagrody.
Leon Wawryniuk, wiceprezes AgroBiznesKlubu
Leon Wawryniuk, wiceprezes AgroBiznesKlubu, podczas gali AgroLiga.

Celem konkursu AgroLiga jest wyłonienie Mistrzów Krajowych w kategoriach Rolnicy i Firmy. Eliminacje odbywają się na szczeblu wojewódzkim i krajowym.

Konkurs nagradza wyróżniających się rolników oraz najlepszych przedsiębiorców działających w branży rolno-spożywczej. Pozwala też na prezentację dorobku rolnictwa i firm funkcjonujących w tym obszarze z poszczególnych województw.

Pomysł zrodził się w roku 1993 w piśmie Agrobazar. Był to okres transformacji ustrojowej i coraz więcej osób w środowisku rolniczym zaczęło wychodzić poza do tej pory znane tradycje gospodarowania. Stopniowo było coraz więcej ludzi, którzy wychodzili ponad średnią, zakładali gospodarstwa towarowe, i my postanowiliśmy takich ludzi wyławiać. Kiedy w akcję włączyły się ośrodki doradztwa rolniczego, które zaczęły wyławiać kandydatów na szczeblu wojewódzkim, sprawy nabrały biegu – tłumaczy Leon Wawryniuk, wiceprezes AgroBiznesKlubu i współtwórca AgroLigi.

Laureaci nagrody ze wczesnych lat z czasem stali się potentatami rolniczymi w kraju, jak firma BIN z kujawsko-pomorskiego czy podlaski Pronar.


To jest coś większego niż konkurs. W ciągu 30. lat powstała pewna idea gromadzenia wokół siebie liderów rolniczych. Ludzi, którzy dbają o swoje otoczenie i bezpieczeństwo pracy. Na naszych oczach zrodziła się elita rolnicza – podkreśla Leon Wawryniuk.

Na galach AgroLigi obecni są zawsze urzędujący prezydenci, a także przedstawiciele ministerstwa rolnictwa, ARiMR, KOWR i KRUS.

Partner portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.