23 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Zatrzymano tira z węgierskim mięsem

Inspektorzy transportu drogowego mieli zastrzeżenia do skontrolowanego pojazdu z transportem mięsa z Węgier.

Dolnośląscy inspektorzy transportu drogowego udaremnili przewóz szybko psujących się artykułów żywnościowych niezgodnie z przepisami. Węgierskiego tira z dwoma naczepami wyładowanymi mięsem zatrzymano na autostradzie A4. Mięso było węgierskie i jechało do Polski.

„Wstępne oględziny przestrzeni ładunkowej wykazały brak poprawnego zabezpieczenia ładunku przed zmianą położenia. Dodatkowo w trakcie inspekcji okazało się, że chłodnia którą przewożono szybko psujące się artykuły żywnościowe nie posiadała ważnego certyfikatu potwierdzającego jej zgodność z wymaganiami umowy ATP – umowy o międzynarodowych przewozach szybko psujących się artykułów żywnościowych i o specjalnych środkach transportu przeznaczonych do tych przewozów w transporcie drogowym” – czytamy w komunikacie WITD we Wrocławiu.

Okazało się też, że kierowca nie posiada wymaganego szkolenia okresowego. W efekcie, kontrolerzy wstrzymali dalszy transport żywności, a na kierowcę nałożono kilka mandatów karnych.

Postępowanie administracyjne zagrożone nałożeniem kar finansowych wszczęto również wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.