18 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Zakaz wwozu ukraińskiego zboża. KE: działania jednostronne są niedopuszczalne

"Należy podkreślić, że polityka handlowa należy do wyłącznych kompetencji UE, a zatem działania jednostronne są niedopuszczalne" - podkreśliła Komisja Europejska w nowym oświadczeniu wydanym w związku z wprowadzeniem przez polski rząd zakazu wwozu artykułów rolnych z Ukrainy.

Jak dowiedziała się brukselska korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, Ursula von der Leyen rozmawiała z Mateuszem Morawieckim ws. wprowadzonego w sobotę zakazu wwozu artykułów rolnych z Ukrainy.

Po spotkaniu dziennikarka dostała oświadczenie Komisji Europejskiej w tej sprawie. Jak się dowiedziała, KE chciała, aby wybrzmiało „mocniejsze” przesłanie niż wczoraj.

„Należy podkreślić, że polityka handlowa należy do wyłącznych kompetencji UE, a zatem działania jednostronne są niedopuszczalne” – napisano. „W tak trudnych czasach kluczowe znaczenie ma koordynacja i ujednolicenie wszystkich decyzji w Unii Europejskiej” – podkreślono.

RMF FM podaje, że KE zwróciła się do odpowiednich organów w Polsce i na Węgrzech, aby te dalej informowały ją o sytuacji – w ten sposób ma ocenić wprowadzone przez te dwa kraje zakazy.

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.