Wystartowała ogólnopolska kampania „Widzę Cię. Przedsiębiorcza Polka lokalnie”. Jej inauguracja odbyła się w Olsztynie. Kobiety z regionu prowadzące działalność gospodarczą spotkały się, by rozmawiać o codziennych wyzwaniach, decyzjach biznesowych oraz roli, jaką ich firmy odgrywają w lokalnych społecznościach.
Kampanię organizuje Fundacja LBC Business. Prezeska Emilia Bartosiewicz-Brożyna powiedziała, że celem jest zwiększenie widoczności kobiet prowadzących małe i średnie firmy w Polsce. Projekt koncentruje się na pokazaniu przedsiębiorczości z perspektywy lokalnej, oddając głos kobietom, które na co dzień rozwijają swoje biznesy i współtworzą gospodarkę w regionach.
– W Polsce tysiące kobiet prowadzi działalność gospodarczą, tworząc miejsca pracy, rozwijając lokalne społeczności i odpowiadając na potrzeby rynku w mniejszych i średnich ośrodkach – mówiła.
Działalność ta wciąż rzadko pojawia się w ogólnopolskiej narracji o biznesie, zdominowanej przez duże organizacje. Kampania „Widzę Cię” powstała jako odpowiedź na tę dysproporcję.
Wśród uczestniczek olsztyńskiego spotkania znalazła się m.in. trenerka mentalna Jola Taperek.
– Kiedy mówimy o tym, aby być widoczną, to wiele zaczyna się w naszej głowie. Musimy wyjść z własnego cienia. Bardzo często jako kobiety czujemy się niezauważone, brakuje nam pewności siebie. Tutaj ogromną rolę odgrywa odpowiedni mindset – przyznała.
Ten sposób myślenia o roli kobiet nierzadko ogranicza stereotyp, według którego powinny one zajmować się przede wszystkim rodziną. Akcja ma przekonać, że w sferze zawodowej standardem powinno być równe traktowanie.
Finał kampanii zaplanowano na 20 listopada 2026 roku w Łodzi. Uczestniczki podsumują działania zrealizowane w poszczególnych regionach.
Źródło: Radio Olsztyn





