23 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Słowacja wprowadza zakaz importu zboża z Ukrainy

Rząd Słowacji wprowadził zakaz importu zboża i niektórych towarów rolnych z Ukrainy. Strona słowacka podkreśla, że wyczerpała wszystkie prawne możliwości kontroli napływu zboża z kierunku wschodniego.

Rząd Słowacji wprowadził w poniedziałek czasowy zakaz importu zboża i niektórych towarów rolnych z Ukrainy Ministerstwo rolnictwa oświadczyło, że wyczerpało już wszystkie prawne możliwości kontroli napływu zboża z Ukrainy przy jednoczesnym zachowaniu tzw. korytarzy solidarności.

Zakaz ma obowiązywać od 19 kwietnia. Terminu zakończenia zakazu jeszcze nie podano.

Rząd zatwierdził wprowadzenie specjalnego trybu tranzytu dla transportów przesyłek produktów rolnych i środków spożywczych z Ukrainy i pochodzących z Ukrainy – powiedział po posiedzeniu gabinetu minister rolnictwa Samuel Vlczan. Jego zdaniem podjęte działania mają na celu ochronę słowackiego sektora rolno-spożywczego, a zwłaszcza zdrowia konsumentów.

Natomiast słowacki rząd nie zakazał tranzytu ukraińskiego zboża i niektórych towarów rolnych z Ukrainy przez terytorium kraju.

Wcześniej, pod koniec ubiegłego tygodnia, słowackie ministerstwo rolnictwa zakazało wprowadzania na rynek pochodzącego z Ukrainy zboża i wyprodukowanej z niego mąki.

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.