18 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Rząd obniża ceny gazu piekarniom. Ceny chleba będą niższe?

Maksymalna cena za gaz dla piekarni i cukierni, która będzie obowiązywać od 1 kwietnia, według resortu rozwoju i technologii pozwoli obniżyć ceny surowca nawet trzykrotnie. Maksymalna stawka wyniesie 200,17 zł/MWh.

1 kwietnia 2023 r. rozpoczyna się okres, w którym będzie obowiązywała maksymalna stawka za gaz 200,17 zł/MWh dla piekarni i cukierni, w tym tych działających w formie spółdzielni spożywczych.

Maksymalna cena za gaz dla piekarni i cukierni to bardzo duża pomoc w sytuacji wysokich cen surowców energetycznych, będących efektem rosyjskiej agresji w Ukrainie. Przedsiębiorcy będą mieli zapewnione stabilne ceny gazu, a ich klienci możliwość dalszego kupowania pieczywa czy ciastek w ulubionych miejscach – zaznaczył minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Z rozwiązania będą mogły skorzystać firmy produkujące pieczywo, świeże wyroby ciastkarskie i ciastka z wykorzystaniem pieca ogrzewanego paliwem gazowym. Jak szacuje MRiT, pomocą może zostać objętych ok. 3,3 tys. przedsiębiorców.

Gdzie składać wnioski

Wnioski będzie można złożyć elektronicznie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Formularz zostanie udostępniony w połowie kwietnia na stronie internetowej Zakładu.

Przedsiębiorca będzie musiał złożyć wniosek w ciągu 30 dni od dnia wystawienia faktury ze wskazaniem okresu, na jaki stawka ma być obniżona.

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.