19 kwietnia 2024
Szukaj
Close this search box.

Promocja żywności produkowanej w systemach jakości – złóż wniosek

Promocja żywności - do 18 marca można składać wnioski o przyznanie dofinasowania na działania promocyjne, informacyjne i marketingowe.

Nabór wniosków o dofinansowanie działań promocyjno-informacyjno-marketingowych związanych z wytwarzaniem żywności w ramach systemów jakości trwa do 18 marca 2024 r. Można się też ubiegać o przyznanie zaliczki na projekty.

Dokumenty przyjmuje Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa wyłącznie za pośrednictwem platformy elektronicznej od 19 stycznia do 18 marca 2024 r. Starający się o wsparcie mogą już na etapie składania wniosku wystąpić o przyznanie nawet 50-procentowej zaliczki. Nie wymaga się od nich gwarancji bankowych, a jedynie zabezpieczenia w formie weksla in blanco – informuje ARiMR.

Ta pomoc finansowa skierowana jest do prowadzących produkcję żywności grup producentów. Mogą one działać jako np. spółdzielnia, kółko rolnicze, organizacja producentów, konsorcjum czy spółka cywilna.

Dofinansowanie ma formę refundacji do 70 proc. kosztów kwalifikowanych. Na jedną operację można otrzymać nawet 1,75 mln zł. Łącznie na dofinansowanie w ramach tego naboru przeznaczono ponad 80 mln zł.

Wsparcie ma służyć zwiększeniu rozpoznawalności, a także wskazaniu konsumentom zalet produktów wytwarzanych w ramach systemów jakości, np. Chroniona Nazwa Pochodzenia, rolnictwo ekologiczne, „Jakość Tradycja” czy „Quality Meat Program”.

Przyznane środki można przeznaczyć na pokrycie części kosztów np. reklamy w mediach, promocji w punktach sprzedaży, przygotowania stoisk i materiałów marketingowych czy udziału w pokazach, wystawach lub targach. Dofinansowanie obejmuje także założenie strony internetowej służącej promocji produktów czy administrowanie nią.

Środki na ten cel pochodzą z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Źródło: ARiMR

Partner portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.