21 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Owocowa Rewolucja

Polska, kraj nad Wisłą, gdzie łany zboża i sady po horyzont. Dane wskazują, że Polska jest liderem produkcji wielu owoców miękkich. Porzeczki, aronie, truskawki i jabłonie wybrały naszą Ziemię jako swój dom.
Marka win owocowych DiWine
Marka win owocowych DiWine

Europejczycy uważają, że kraj nad Wisłą rodzi najzdrowsze owoce w Europie i bardzo doceniają ich smak. Mniej ten smak przez lata doceniali Polacy. Społeczeństwo bardzo szybko rozwijające się, zapatrzone na „magiczny zachód” do którego zawsze było nam tak daleko, wybierało pomarańcze i banany. To oznaka luksusu owoców, które jeszcze 30 lat temu kojarzyły się z zapachem Świąt Bożego Narodzenia, bo tylko wtedy można było sobie na te owoce pozwolić.

Dziś na szczęście młode pokolenia Polaków nie są skażone niedowartościowaniem. To Polacy Europejczycy, otwarci na Świat i doceniający to co powstaje w regionie. Dbają o ekologię i wiedzą, że każdy z nas powinien spożywać produkty powstające w miejscu, skąd pochodzimy. To szansa dla zapomnianych i nadal zdrowych polskich owoców. Niestety, lata zaniedbań i zachwyt atrakcyjnością zachodu spowodował, że nie zbudowaliśmy marki produktów z naszych owoców. Mamy dżemy, mamy soki, ale nie mamy prestiżowych produktów, takich jak włoskie prosecco. Na szczęście mamy tradycję, na której możemy się wzorować. Sto lat temu, w dwudziestoleciu międzywojennym, Polska słynęła
z win owocowych. Były popularne w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Dziś budujemy ten sektor na nowo.
Powstaje coraz więcej Manufaktur Win Owocowych i jedną z nich jest DiWine Manufaktura Wina. Marka, którą budujemy od 2020 roku promuje aktywnie pomysł powrotu do tradycji polskich win owocowych oraz lokalnej produkcji. Wina porzeczkowe, jagodowe i w niedługiej przyszłości aroniowe, jabłkowe i agrestowe to szansa dla naszych owoców. Zamiast marnować się na krzewach i drzewach, będą dawały nam radość w aromatycznym winie. Wiele wskazuje na to, że może to być ponownie świetny produkt eksportowy. Europejczycy produkują wina owocowe i zdecydowanie szukają smaków owoców w alkoholowym wydaniu. Wystarczy spojrzeć na rynek smakowych alkoholi mocnych i rynek piwa. Warto nadmienić, że w Polsce najwięcej pije się piwa, a w Europie wina, więc kierunek jest jeden.

Dziś stoimy przed wielką szansą zbudowania marki produktów, które pokocha Europa, produktów, które będą promowały polskie owoce w Świecie. Polskie owoce wracają na należne im miejsce, zaczyna się owocowa rewolucja!

Zróbmy to mądrze, dobrze i razem.

Autor: Marcin Bańcerowski

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.