19 kwietnia 2024
Szukaj
Close this search box.

KRUS: zmiana numerów rachunków dla płatności składek

Od dnia 1 kwietnia 2022 r. nastąpiła zmiana numerów rachunków bankowych, służących płatnikom składek do regulowania należności z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego.

Od 1 maja 2022 r. nastąpiło zamknięcie dotychczas funkcjonujących numerów rachunków bankowych, przeznaczonych dla płatności z tytułu składek na ubezpieczenie zdrowotne. Do dnia 31 lipca 2022 r. dokonane na nie wpłaty zostaną automatycznie przeksięgowywane na właściwe (w zależności od Oddziału Regionalnego KRUS) rachunki bankowe – informuje KRUS. Od dnia 1 sierpnia 2022 r. wpłaty na zamknięte rachunki bankowe będą zwracane zleceniodawcy.

Numer rachunku bankowego dla wpłat na ubezpieczenie społeczne rolników w II kw. 2022 r., pozostaje bez zmian.

Jednak w dalszej kolejności nastąpi też zmiana numerów rachunków bankowych dla wpłat należności na ubezpieczenie społeczne rolników (tj. ubezpieczenie emerytalno-rentowe oraz ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie).

KRUS podkreśla, że w tytule przelewu bezwzględnie należy wpisać numer UNO (identyfikator płatnika składek/osoby ubezpieczonej) lub pełne dane osobowe (imię/imiona i nazwisko, adres, data urodzenia). Brak możliwości identyfikacji płatnika spowoduje konieczność zwrotu wpłaty, przez co składka zostanie nieopłacona.

Numery rachunków bankowych dla wpłat na ubezpieczenie zdrowotne –

w zależności od Oddziału Regionalnego KRUS

Źródło: KRUS
Partner portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.