24 marca 2023

Nawigator Lubuski. Poznajcie mapę lubuskich producentów – Powiat Świebodziński

Zapraszamy do zapoznania się z mapą lubuskich producentów – Nawigator Lubuski, wydanego przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego. Odkryjmy wspólnie lubuskie smaki i rękodzieło, powstające niedaleko Waszego miejsca zamieszkania.
Nawigator Lubuski (Powiat Świebodziński)

W niniejszym artykule znajdą Państwo informacje o producentach, którzy wypełnili formularz zgłoszeniowy, w celu pojawienia się w publikacji.

Dzień Dobry Koneserzy! Czy możemy Was już tak nazywać? To w końcu już nasza … ósma! Wyprawa po smakach i rękodziele województwa lubuskiego wraz z mapą ,,Nawigator Lubuski”. Byliśmy już wspólnie w powiecie gorzowskim, krośnieńskim, międzyrzeckim, nowosolskim, słubickim, strzelecko-drezdeneckim oraz sulęcińskim. Sporo! Odwiedziliśmy już ponad 70 punktów na mapie województwa lubuskiego,
a jeszcze sporo przed nami. Na naszej stronie internetowej znajdziecie wszystkie nasze podróże, a dziś udajmy się wszyscy do powiatu, który dzięki rzeźbie która się w nim znajduje jest charakterystyczne na mapie Polski, a nawet Europy. Witamy w powiecie świebodzińskim i w Świebodzinie.

Powiat świebodziński? To tam gdzie figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata?

Tak, dokładnie tam! Dziś jednak nasza wyprawa ma misję, aby sprawić, że powiat świebodziński będzie charakteryzował się również wspaniałym smakiem i rękodziełem. Mamy nadzieję, że wzbudzimy nimi Waszą ciekawość! Pojawimy się w miejscach charakterystycznych dla lubuskiego – w malowniczych winnicach i pasiekach, odwiedzimy agroturystykę jedyną w swoim rodzaju, miejsce z wyrobami mięsnymi, po które ustawiają się kolejki oraz wyjątkowe rękodzielniczki. Każdy z wymienionych dzisiaj producentów jest wyjątkowy i zapewniamy, że smak jego produktów i twórczość może być konkurencyjna z imponującą świebodzińską figurą.

Winnice, które zapierają dech w piersiach

Udajmy się wspólnie na winnice. Wyjątkowe, malownicze i będące wizytówką województwa lubuskiego. Jedną z nich jest Winnica Łukasz (Wityń 13, Świebodzin), funkcjonująca od 2009 roku. To miejsce wyjątkowe, stworzone w zgodzie z naturą. Oprócz degustacji win, będziecie mieli możliwość odbycia spaceru po winnicy, czy odwiedzenia mini zoo. Winnica znajduje się na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu. Zresztą miód też tutaj jest, ponieważ w Winnicy Łukasz znajduje się również pasieka. Kolejną winnicą wartą odwiedzenia jest Winnica pod Lubuskim Słońcem (Laski 35C, Lubrza). Tu czas płynie powoli i nieśpiesznie, podobnie, jak dojrzewające wino, którego istnieje możliwość skosztowania na miejscu.

Lubuskie wino i lubuski miód

Dwa lubuskie produkty regionalne. Nieodzowne, w końcu jest ich najwięcej ze wszystkich działalności z produktem regionalnym w województwie lubuskim. Zakupić możecie je na targowiskach miejskich i wysyłkowo. Niektóre z nich funkcjonują już od ponad 40 lat, jak w przypadku Pasieki Darnawa (Skąpe). Sprawdźcie również miód od Kwiaty w Słoiku (Zbąszynek) oraz Pasieka na Łące (Smardzewo, Szczaniec).

Tam dobrze zjem!

Jedzenie po które ustawiają się kolejki to oczywiście te na produktach najwyższej jakości. Po jedzenie od Pieczyste 2 (ul. Zacisze 7A, Świebodzin) za każdym razem ustawiają się kolejki. Zapewniamy, że warto spróbować serwowanych przez nich mięsnych buł, ponieważ są jedyne w swoim rodzaju! To miejsce cechujące się tradycją od 30 lat! Szukajcie ich na targach z produktami regionalnymi. Już zasmakowaliście się w ich wyrobach? Podpowiadamy, że producent oferuje dla swoich odbiorców możliwość dowozu i serwowania pieczeni w miejscu wskazanym przez klienta.

Wolicie nabiał od produktów mięsnych? Spróbujcie produktów mlecznych z Serowarni Rzemieślniczej Ser-Oka (ul. Piłsudzkiego 8, Świebodzin). Z pewnością będziecie zadowoleni ze smaku wytwarzanych w niej serów.

Czas na leśną przygodę!

Udajmy się teraz do lasu. Nie, nie na grzyby. Do klubu! Leśnego Klubu Kolacyjnego (Zamęt 1, Łagów Lubuski). To cudowne miejsce w samym sercu lasu, w którym możemy wspólnie z najbliższymi udać się na posiłek. Wcześniej prosimy jednak o kontakt z samym ,,klubem” – namiary znajdziecie w Nawigatorze Lubuskim, który zaprowadzi Was na wspaniałą leśną przygodę.

Coś dla oka

Wróciliście z lasu? Mamy nadzieję, że było wspaniale i wracacie z dużą ilością niesamowitych wrażeń. Może oprócz wspaniałych wspomnień macie ochotę na namacalne pamiątki? Takie znajdziecie u świebodzińskich rękodzielników! W Świebodzinie Pani Anna Krawczyk tworzy wspaniałe łapacze snów, które udekorują Wasze wnętrza (a może też sprawią, że wspomnienia pozostaną z Wami na dłużej?), z kolei w Lubrzy powstaje cudowne rękodzieło (nie tylko w formie aniołów) – Luboskie Anioły. Namiarów szukajcie w Nawigatorze. Zapoznajcie się z dziełami rękodzielniczek online, ponieważ możecie je zakupić np. wysyłkowo.

Prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się z wyżej wymienionymi miejscami w celu rezerwacji terminu, bądź uzyskaniu informacji o aktualnej ofercie. Wszystkie namiary znajdą Państwo w publikacji Nawigator Lubuski!

Chcecie dowiedzieć się więcej? Zobaczcie mapę w wersji online>>

Wszelkie pytania dotyczące publikacji prosimy kierować do Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego mailowo marketing@lcpr.pl lub telefonicznie 501 045 857.

Informacje podane w artykule bazują na danych przesłanych przez producentów przed oddaniem publikacji do druku.

Artykuł oraz materiały graficzne: Justyna Gray, Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.