20 kwietnia 2024
Szukaj
Close this search box.

Inwestycje chroniące wody przed azotanami – coraz mniej czasu na składanie wniosków

Jeszcze do 24 listopada 2023 r. można się ubiegać o wsparcie na inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami.

Limit na rolnika i gospodarstwo w ramach wsparcia „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych” wynosi 150 tys. zł. Dofinansowanie pochodzi z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Nabór ma się zakończyć 24 listopada 2023 r. Prowadzą go oddziały regionalne i biura powiatowe ARiMR. Wniosek można dostarczyć osobiście lub przez osobę upoważnioną, wysłać w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP

Taka pomoc przysługuje producentom rolnym, którzy prowadzą chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich. Wsparcie nie dotyczy jednak właścicieli ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz chlewni, w których jest więcej niż 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.

Dofinansowanie przyznawane jest w formie standardowych stawek jednostkowych (w przypadku realizacji inwestycji polegających na budowie zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych lub płyt do gromadzenia i przechowywania nawozów naturalnych stałych) albo refundacji części kosztów kwalifikowalnych (w pozostałych przypadkach, np. gdy pomoc dotyczy zakupu nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych). Wsparcie obejmuje standardowo 50 proc. kosztów kwalifikowanych. Natomiast młody rolnik może liczyć na refundację na poziomie 60 proc.

Źródło: ARiMR
Partner portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.