21 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Czy można żywić cielęta śrutą rzepakową?

Podczas VI ogólnokrajowej konferencji PSPO na temat śruty rzepakowej dr hab. Paweł Górka przedstawił szczegółowe zalecenia stosowania śruty rzepakowej w paszach dla młodych zwierząt posiłkując się wynikami własnych badań.

19 października 2022 r. w Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji im. Leona Janty-Połczyńskiego Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbyła się już VI ogólnokrajowa konferencja PSPO na temat śruty rzepakowej pt. „Śruta rzepakowa jako realna alternatywa dla importu śruty sojowej. Możliwości zwiększenia wykorzystania pasz rzepakowych w żywieniu bydła mięsnego”.

W swoim wykładzie podczas konferencji, dr hab. Pawła Górki, profesor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, przybliżył uczestnikom „Możliwości wykorzystania poekstrakcyjnej śruty rzepakowej w żywieniu cieląt przeznaczanych na opas”.

Górka przedstawił szczegółowe zalecenia stosowania śruty rzepakowej w paszach dla młodych zwierząt posiłkując się wynikami badań własnych. Badania te pozwoliły wyciągnąć wniosek, że gdy pasza jest wykorzystywana prawidłowo, jej udział w mieszance treściwej wynosi do 20-25% to nie prowadzi to do pogorszenia efektów opasu, a jednocześnie może pozwolić na zmniejszenie kosztów produkcji.

Źródło: PSPO

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.