14 stycznia 2025

Arche inwestuje: pałac w prezencie

Należąca do znanego inwestora i hotelarza Władysława Grochowskiego spółka Arche kupiła park z pałacem w Siemianowicach Śląskich.

Grupa hotelowa Arche S.A. zakupiła kolejny zabytkowy obiekt w Polsce. Należąca do znanego i cenionego inwestora i hotelarza Władysława Grochowskiego spółka stała się właścicielem kompleksu pałacowo-parkowego w Siemianowicach Śląskich.

Łączna powierzchnia nieruchomości to ponad 3,5 ha, (w tym 4 129 mkw. przypada na sam pałac). Transakcja opiewała na kwotę prawie 14 mln zł brutto. W centrum nieruchomości znajduje się Pałac Donnersmarcków. To zabytkowy obiekt, którego historia sięga XVII wieku.

Kończymy rok z wyjątkowym prezentem! Z radością informujemy, że ARCHE S.A. nabyła prawa do nieruchomości przy ul. Fryderyka Chopina 11-17 i Śląskiej 53 w Siemianowicach Śląskich. Ten piękny kompleks pałacowo-parkowy, stanowiący zabytkowy Pałac Donnersmarcków, stanie się częścią naszych działań na rzecz rewitalizacji historycznych obiektów. Cieszymy się, że możemy przywracać takim miejscom życie i blask, łącząc przeszłość z przyszłością. To wspaniały akcent na zakończenie roku – informuje spółka w mediach społecznościowych.

Pałac Donnersmarcków wraz z otaczającym go parkiem stanowi niezwykle atrakcyjny kompleks. Dzięki swojej lokalizacji i bogatej historii, obiekt ma duży potencjał. W efekcie w murach pałacu mogą powstać luksusowe apartamenty, ekskluzywna restauracja czy przestrzenie konferencyjne. Z kolei rozległy park może zostać zagospodarowany jako miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta.

Drugie życie z Arche
Grupa Grochowskiego jest zaangażowana w działalność hotelową, deweloperską a także rewitalizacyjną zabytków. W swoim portfolio posiada m.in. Pałac i Folwark Łochów, Zamek Janów Podlaski, Hotel Tobaco w Łodzi, Koszary Hotel w Górze Kalwarii, Cukrownia Żnin, Arche Hotel Wrocław, Dwór Uphagena w Gdańsku .

Jak piszą na swojej stronie:

Ratujemy i rewitalizujemy nie tylko zabytki, ale i społeczności. Przywracamy do życia stare fabryki, zamki i pałace, chroniąc je tym samym przed zagrożeniami takimi jak pożary, wyburzenia czy naturalna degradacja. Każdy odnaleziony przez nas przedmiot podczas rewitalizacji zabytkowych przestrzeni otrzymuje drugie życie i dumnie zdobi wnętrza naszych obiektów.

Zobacz też: https://www.pprol.pl/jak-obnizyc-ceny-mieszkan-rozwiazanie-prezesa-arche-wladyslawa-grochowskiego/

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.