17 czerwca 2024
Szukaj
Close this search box.

Zapraszamy na spotkanie pt. Hybrydowe targowiska jako centra życia społecznego

Hybrydowe targowiska jako centrum życia społecznego. Jak modernizować bazary, aby skorzystali na nich kupcy i klienci. Zapraszamy na spotkanie
Hybrydowe targowiska jako centra życia społecznego

Czy lokalny ryneczek musi leżeć w środku wielkopowierzchniowego sklepu? Czy targowiska i warzywniaki były kiedyś bardziej dostępne niż sklepy monopolowe? Jak modernizować bazary, aby skorzystali na nich kupcy i klienci, a nie instagramerki? W jaki sposób zadbać o to, żeby punkty sprzedaży warzyw były chronione przez miejskie dokumenty? Targowiska hybrydowe – gdzie w tym wszystkim jest miejsce na nowe technologie.

Hybrydowe targowiska to takie, które istnieją nie tylko w przestrzeni fizycznej, ale też w sieci. . W obu tych przestrzeniach można dokonywać zakupów, toczyć niezobowiązujące rozmowy, ale też wymieniać się ważnymi dla społeczności informacjami  – twarzą w twarz lub poprzez publikowanie na cyfrowej tablicy ogłoszeniowej. Cyfrowa przestrzeń targowiska uzupełnia jego tradycyjną formę i ma zachęcać do fizycznych odwiedzin. Ostatecznie to przestrzeń miejską uznajemy za kluczową do budowania silnych lokalnych społeczności.

Zapraszamy na spotkanie, w czasie którego porozmawiamy o tym, jak zwiększyć konkurencyjność miejskich bazarów i warzywniaków z korporacyjnymi podmiotami. Ile w tym wyborów konsumenckich, a ile polityki miasta?

Spotkanie odbędzie się 17 czerwca 2024 (poniedziałek) o godzinie 18:00 w siedziebie KZRS „Samopomoc Chłopska” (ul. Kopernika 30, Warszawa).

Pretekstem do rozmowy będzie również planowany na Kopernika 30 spółdzielczy sklep oraz sezonowe targowisko prowadzone przez KZRS „Samopomoc Chłopska”, w którego siedzibie odbędzie się spotkanie. Opowie o nim Prezeska KZRS „Samopomoc Chłopska” Aneta Englot – pomysłodawczyni.

Udział w wydarzeniu potwierdziła Adriana Porowska, wicepryzedentka miasta odpowiedzialna za prace nad polityką żywnościową dla m.st. Warszawy.

Będą z nami również przedstawiciele i przedstawielki Warszawskiej Izby Gospodarczej oraz obsługujących Warszawę – rynków hurtowych.

Do zobaczenia!

Spotkanie organizowane w ramach projektu Fundacji im. Heinricha Bölla “Hybrydowe targowiska jako centra życia lokalnego”

Sponsorem wydarzenia jest Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.

Zobacz też: https://www.pprol.pl/targowiska-miejskie-korzysc-dla-klientow-i-sprzedawcow/

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.