20 kwietnia 2024
Szukaj
Close this search box.

Konkurs grantowy dla rodzinnych ogrodów działkowych – ranking dla 5. etapu opublikowany

Można się już zapoznać z listą rankingową dla etapu Pozakonkursowego Projektu Grantowego „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”, w ramach którego wnioski były przyjmowane w październiku 2022 r. Trwa podpisywanie umów i rozpatrywanie złożonej dokumentacji.

Na liście rankingowej dla 5. etapu Pozakonkursowego Projektu Grantowego, który prowadzony był w październiku, znalazło się 86 wniosków. We wszystkich rankingach jest ich już 354. Spodziewane dofinansowanie, które z nich wynika, to ponad 40,8 mln zł. Do tej pory podpisano 190 umów o powierzenie grantu na kwotę 17,9 mln zł. Inwestycje są w trakcie realizacji. Muszą być wykonane w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy, ale nie później niż do 31 sierpnia 2023 r.

Otwarty konkurs grantowy został zorganizowany na podstawie umowy zawartej 10 maja 2022 r. między NFOŚiGW i ARiMR. Nabory, począwszy od 30 maja 2022 r., prowadzono w miesięcznych etapach. W związku z tym, że w grudniu 2022 r. kwota, o którą ubiegały się stowarzyszenia Rodzinnych Ogrodów Działkowych osiągnęła 130 proc. puli środków przeznaczonej na granty (zgodnie z zapisami regulaminu i zapowiedziami).

Źródło: ARiMR
Partner portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.