18 maja 2024
Szukaj
Close this search box.

Promocja polskiej wołowiny pod patronatem Polskiego Portalu Rolniczego

W marcu 2023 roku w Złotym Potoku odbyły się warsztaty kulinarno-szkoleniowe na temat mięsa wołowego pod nazwą „Wołowina wysokiej jakości dla profesjonalistów”. W zajęciach uczestniczyło 30 osób, a organizatorem był Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego.
Szkolenie: Wołowina wysokiej jakości dla profesjonalistów.

Warsztaty rozpoczęły się od wykładu na temat ruchu Slow Food, który propaguje zdrowe i naturalne produkty, przygotowywane z lokalnych składników. Uczestnicy dowiedzieli się również o nowoczesnych metodach zarządzania produktem oraz o lokalności i gospodarce produktów wołowych. Kolejnym punktem szkolenia był przegląd najlepszych ras bydła mięsnego oraz ich budowa.

Uczestnicy dowiedzieli się skąd bierze się wysoka jakość mięsa, jakie są korzyści dla handlu pod kątem sprzedaży w sieci ukierunkowanej na rynek HoReCa.

W kolejnej części warsztatów uczestnicy mieli okazję wziąć udział w praktycznych zajęciach kulinarnych, podczas których uczyli się jak odpowiednio przygotować i podawać mięso wołowe. Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych szefów kuchni, którzy podzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami.

W ramach zajęć uczestnicy mieli okazję przygotować różne dania z mięsa wołowego, m.in. steki, gulasze oraz dania z użyciem różnych części mięsa. Podczas zajęć omawiane były również różne sposoby przyrządzania mięsa wołowego, w tym grillowanie czy smażenie.

Warsztaty „Wołowiny wysokiej jakości dla profesjonalistów” były doskonałą okazją dla uczestników, aby poznać tajniki przygotowywania mięsa wołowego oraz dowiedzieć się o jego wartościach od specjalistów z branży mięsnej.

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.