12 kwietnia 2024
Szukaj
Close this search box.

Kontrola warzyw i owoców w dużych marketach. W co trzecim sklepie były nieprawidłowości

Różnego rodzaju nieprawidłowości stwierdzono w co trzecim sklepie zbadanym przez Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, m.in. co trzecia zakwestionowana partia świeżych warzyw i owoców nie zawierała informacji o kraju pochodzenia - poinformował resort rolnictwa.

Ministerstwo rolnictwa przedstawiło dane dotyczące przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu kontroli świeżych warzyw i owoców w dużych supermarketach pod względem zgodności z obowiązującymi przepisami.

Jak wskazał Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych Przemysław Rzodkiewicz, inspekcja skontrolowała łącznie 69 sklepów detalicznych działających w ramach 10 sieci handlowych, a „różnego rodzaju nieprawidłowości stwierdzono w 24 podmiotach, czyli w co trzecim badanym sklepie”.

Dodał, że najwięcej stwierdzonych w czasie kontroli nieprawidłowości dotyczyło znakowania. „Niemal co trzecia z zakwestionowanych partii świeżych owoców i warzyw była nieprawidłowo oznakowana w zakresie informacji o kraju pochodzenia” – stwierdził szef Inspekcji.

Podsumowując w poniedziałek wstępne wyniki kontroli, minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus poinformował o prowadzonych z ministrem sprawiedliwości rozmowach ws. podwyższenia kar za oszustwa w zakresie żywności.

„To muszą być kary na tyle wysokie, aby próbującym oszukiwać taki proceder się nie opłacał. To musi być bardzo dotkliwa kara, bo my nie pozwolimy oszukiwać Polaków” – podkreślił minister Robert Telus.

Partner portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.